OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 niedziela „w ciągu roku” - 23.06.2024 r.

1. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Żaden Święty nie wyrył w zwyczajach polskich tak silnych śladów jak Jan Chrzciciel, np. istnieje przekonanie, że przed 24. czerwca nie należy się kąpać w rzekach, jeziorach i rwących potokach, bo jak mawiali nasi ojcowie - jeszcze Święty znad Jordanu wody nie poświęcił. Msze św. z uroczystości, o godz. 7.00 i 17.00.

2. W środę, nowenna do MBNP i nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30; po Nowennie Msza św. – intencje na nowennę można składać w biurze parafialnym.

3. Adoracja, w czwartek do godz. 20.00, wspólny różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie, po Mszy św. o godz. 17.00 - prowadzony przez parafialne róże różańcowe.

4. W sobotę, 29. czerwca obchodzona będzie uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – taca tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby stolicy Apostolskiej. Msza św. z Wigilii uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, odprawiona zostanie w piątek o godz. 20.00 wraz z nabożeństwem Czerwcowym. Msze św. w uroczystość Świętych Apostołów, tj. w sobotę: o godz.: 7.00 i 12.00.

5. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, od tej niedzieli, do niedzieli, 1 września włącznie, nie będzie Mszy św., o godz. 13.00.

7. Wyjeżdżającym na wakacje i letnie obozy przypominamy o zachowaniu chrześcijańskiej godności i wypełnianiu religijnych obowiązków. Wszystkim życzymy, by czas wakacji był okazją do pogłębienia życia wewnętrznego i przybliżenia do Boga! Nawiedzającym naszą parafialną świątynię oraz przebywającym u swoich bliskich i znajomych, życzymy doświadczenia dobroczynnego działania Opatrzności Bożej i wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny.